UkrSEPRO Belgelendirme

UkrSEPRO Ukrayna’nın birleşik devlet belgelendirme ve standardizasyon sistemidir. UkrSEPRO Belgelendirme ürünlerin kalitesi ve güvenliği ile ilgili devlet gereksinimlerini karşılamasını doğrulayan ve bu ürünlerin UkrSEPRO sisteminde kayıtlı olduğunu ispatlayan bir belgedir.

UkrSEPRO Sertifikası 1, 2 ve 5 yıllık olarak hem parti hem de seri üretim için verilebilir. UkrSEPRO Belgelendirme, zorunlu ve gönüllü sistemlere ayrılmaktadır.

Zorunlu UkrSEPRO Belgelendirme devlet standartlarına göre yürütülmektedir. Zorunlu belgelendirme sertifikalanacak ürünlerin özelliklerini ve gelecek teknik denetimleri belirlemek amacıyla muayene ve test prosedürlerini içermektedir. Zorunlu belgelendirme testleri sadece Ukrayna Devleti tarafından akrediteli olan laboratuvarlar ve belgelendirme kuruluşları tarafından yapılabilnektedir. 

Gönüllü UkrSEPRO Belgelendirme müşteri ve belgelendirme kuruluşu arasında yapılan sözleşmeye dayanarak üreticiler, satıcılar, tüketiciler, devlet icra kuruluşları ve kamu kurumları tarafından belirleyen gereksinimlere göre yapılmaktadır. Gönüllü UkrSEPRO Belgelendirme hem özel hem de devlet belgelendirme kuruluşları tarafından yapılabilir. Gönüllü belgelendirme kuralları Ukrayna Devlet Standardizasyon, Metroloji ve Belgelendirme Komitesi tarafından belirlenmektedir.

UkrSEPRO Ürün Belgelendirme prosedürü aşağıdaki aşamaları içermektedir:

  • Ürün belgelendirme başvurusu;
  • Sunulan dokümanların analizi;
  • Belgelendirme için başvuru kararı;
  • Üretim yeri ve ürün denetimi;
  • Belgelendirilecek ürünün/ürünlerin onaylaması;
  • Numunelerin seçimi ve testi (gerekli durumlarda);
  • Test sonuçların değerlendirmesi ve belgelendirme kararı verilmesi;
  • Uygunluk Sertifikasının çıkartılması ve sistemin siciline kaydedilmesi;

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Ulaşın

Görüş, soru ve önerileriniz için online iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz

Video Konferans / Telekonferans

İnternet üzerinden telekonferans ve video konferans görüşmeleri için bu bölümü kullanabilirsiniz