Ukrayna Hijyen Belgesi

Ukrayna Hijyen Belgesi (sıhhi-epidemiyolojik inceleme sonucu), ürünlerin Ukrayna hijyen standartları ve sağlık kurallarına uygunluğunun yanı sıra insan sağlığı için güvenli olduğunu teyit eden bir belgedir. Ukrayna Hijyen Belgesi, kullanımı, satışı veya  transferi insan sağlığına zarar verebilecek nihai ürünler, yarı mamuller ve mazlemeler için zorunludur.

Hijyen Belgesi, sıhhi-epidemiyolojik inceleme sırasında Ukrayna normların ve sıhhı kuralların gereksimilerine göre yapılan ürün test sonuçlarının temelinde dayanarak verilmektedir. Bu incelemelerin sonuçları Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş yerel kuruluşlarınca (bölgesel sıhhi-epidemiyolojik ofislerince) gerçekleştirip protokol/rapor şeklinde yayımlanır. Ukrayna Hijyen Belgelendirme için başvuran her üretici Ukraynaca veya Rusça olarak sıhhi-epidemiyolojik göstergelere ilişkin (boya özellikleri, gürültü, ışık, titreşim göstergeleri, su parametleri vb)  teknik dokümantasyonu sunmakla yükümlüdür.

Sıhhi-epidemiyolojik inceleme temelinde Ukrayna Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Hijyen Belgesi 1 yıldan 5 yıla kadar süreyle verilebilmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bize Ulaşın

Görüş, soru ve önerileriniz için online iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz

Video Konferans / Telekonferans

İnternet üzerinden telekonferans ve video konferans görüşmeleri için bu bölümü kullanabilirsiniz